Letohrádek Mitrovských

Výstavy

Čtyřikrát do roka – pro malé, velké
i ty úplně největší

14. 1. – 1. 3. 2019 Výstavní přestávka

Výstavní program Letohrádku Mitrovských na rok 2019 najdete již brzy právě zde…

Těšíme se na vás na přelomu zimy a jara!

Napište nám

Pokud Vás cokoliv zajímá, tak nás neváhejte prosím kontaktovat.

Kontaktní údaje
  1. *
  2. *
  3. *
Zpráva
 

Proběhlé výstavy

BETLÉMY a DIORÁMA

BETLÉMY a DIORÁMA

Výstava vyřezávaných i papírových betlémů, které po desetiletí vyrábí členové rodiny Haldových z Orlických hor a také jejich sbírka světových betlémů pocházejících například z Ruska, Bolívie, Mexika nebo Afriky.

Premiéra největšího betlémového dioráma v ČR na téma Život Kristův – 105 postaviček z ovčího rouna v 25 scénách.

NEJVĚTŠÍ ZÁHADY A TAJEMSTVÍ SVĚTA

NEJVĚTŠÍ ZÁHADY A TAJEMSTVÍ SVĚTA

Výstava formou přesných replik, faksimilí, maket a modelů představila nejtajemnější předměty světa: Křišťálovou lebku, Turínské plátno, Ďáblovu bibli, Voynichův rukopis, sochu Moai, Tutanchamonovu trubku, antický počítač, Svatý grál, Longinovo kopí a další. Výstava byla obohacena o videomapping na Turínském plátně a hologramovou projekci.

FIMFÁRUM

FIMFÁRUM

 

Výstavní lahůdka Fimfárum Jana Wericha aneb Do třetice všeho dobrého představila loutky, rekvizity, dekorace, originální scénické návrhy a ilustrace z pohádek Jak na Šumavě obři vyhynuli, O kloboučku s pérkem sojčím a Rozum a Štěstí a další ukázky. Závěr výstavy jsme věnovali herecké legendě Janu Werichovi – jeho práci divadelní, filmové i literární. V Zimním kině U lakomé Barky jsme promítali 3. díl Fimfára.

 

Betlémy

Betlémy

Na tradiční vánoční výstavě jsme představili starožitné i soudobé jesličky ze sbírky Bohumila Duška vyřezávané ze dřeva, vystřihávané z papíru nebo vyrobené z mnoha dalších materiálů. Překvapil obří betlém třešťského typu z dílny Tomáše Pavlíka z přírodních materiálů, zaujala i předpremiéra největšího českého dioráma na téma Život Kristův. Autorka – Ivana Langrová z Beskyd – zhotovila z ovčího rouna prozatím 70 postav a zvířat v 16 scénách. Součástí výstavy bylo i pohádkové téma od Alice Dostálové na téma Planety Malého prince.

 

3 výstavy pro celou rodinu

3 výstavy pro celou rodinu

 


První z výstav představila legendární dvojici kutilů – nešiků PATA a MATA – jejich originální filmové loutky, natáčecí scény z několika dílů i zákulisí – od miniaturních rekvizit až po technické scénáře. Nechybělo ani několik ukázek ze starší animované a loutkové tvorby zlínských filmových ateliérů jako např. Kocourek Modroočko, Míček Flíček, Švec a čert, Zlatovláska, Pasáček vepřů, Vzpoura hraček a další.

Pro holčičky a obdivovatele módy jsme připravili výstavu ručně šité módy – Dějiny odívání na panenkách od Zdeňky Mudrákové. Kluky a všechny fanoušky krásy na čtyřech kolech lákala výstava modelů autíček ze sbírky Stanislava Hajšela, doplněná fotografiemi automobilů Vojmíra Blažka.