Letohrádek Mitrovských

Výstavy

Atraktivní, popularizační, naučné – pro malé i velké

Čarodějnický učeň

11. 2. – 30. 4., od středy do neděle, 10 – 16 hod.

Velikonoční prázdniny: od čtvrtka do neděle, 10 – 16 hod., pondělí 10. 4.: 13 – 16 hod.

Komorní výstava pro fanoušky legendárního čaroděje Harryho a jeho přátel Hermiony a Rona (3 sály v přízemí – bezbariérově – jen 1 schod u vstupu; suterén t.č. v rekonstrukci). Expozice – ve spolupráci se sběrateli J. Jablonským a J. Masnicou – představuje různé předměty spojené s knižním a filmovým fenoménem. V největší míře vystavujeme tematické modely ze stavebnice LEGO, figurky hlavních hrdinů (Funko POP, Bendyfigs, LEGO) i magických zvířat (Magical Creatures), filmové repliky a další sběratelské artefakty. Výstava je s ohledem na skladbu exponátů vhodná především pro děti ve věku od 3 do 12 let.

VSTUPNÉ: Dospělí – 100 Kč / Senioři, studenti VŠ nebo SŠ – 90 Kč / Děti ZŠ – 80 Kč / Děti ZŠ ve skupině nad 15 os. – 70 Kč/os. / Děti MŠ – 40 Kč / Sleva 20%: ZTP+ZTP/P – platí obě osoby, IDS JMK – držitelé platné denní jízdenky nebo předplatného tištěného kupónu – nejméně 3 zóny. NELZE PLATIT KARTOU! Vstupenky pro individuální návštěvníky nelze rezervovat a objednat předem.

PARTNER VÝSTAVY: Imago.cz

PŘIPRAVUJEME VÝSTAVU: Síla módních doplňků (6. 5. – 2. 7.)

Napište nám

Pokud vám můžeme s čímkoliv pomoci, prosím kontaktujte nás.

Proběhlé výstavy

Pohádkové Vánoce s betlémy

Pohádkové Vánoce s betlémy

Příběhy a pohádky neodmyslitelně patří k vánočnímu období a proto tvořily nosné téma celé expozice. Výstava připomněla nejznámější české pohádky a ilustrační činnost Veroniky Balcarové, jejíž tvorba má, díky oblíbeným dětským knížkám, celorepublikový dosah. Nechyběly atraktivně nazdobené stromečky s pohádkovou tematikou. Tradičně jsme vystavovali starobylé i novější betlémy.

RUDOLF II. /ožívá/

RUDOLF II. /ožívá/

Unikátní multimediální expozice poodhalila různá tajemství panovníkova života a představila celou řadu zajímavých exponátů.

“Digitálně oživený” Rudolf II. přiblížil jak své málo známé mládí a cestu za vzděláním do Španělska, tak i unikátní sbírky a “rozdmýchal oheň poznání” v alchymistické laboratoři. Pomocí hologramů seznámil se svými symboly majestátu a nejvýznamnějšími předměty vlastních sbírek. Rudolfa II. hrál syn Jana Wericha – Jiří Werich Petrášek.

V expozici bylo možné nahlédnout do kabinetu kuriozit a kunstkomory nebo zjistit, jak fungovala renesanční alchymistická dílna. V truhlicích byly představeny zmenšené výjevy (diorámata) z panovníkova života.

Svatba jako řemen (století svateb)

Svatba jako řemen (století svateb)

Výstava přiblížila svatební téma od konce 19. století po dosud nejsledovanější svatby světa – lady Diany s princem Charlesem a jejich synů Williama a Harryho. K vidění byla soukromá sbírka zahrnující nádherné šaty a obleky 10 dekád, dobové závoje, klobouky, rukavičky, obuv, svatební kytice, a také slavnostní svatební hostina z období secese. Expozici doplnily desítky fotografií, oznámení, telegramů atd.

Československá NEJ + fenomén SEVA

Československá NEJ + fenomén SEVA

Výstava Československá NEJ zábavnou formou představila to nejlepší, co bylo a je u nás a na Slovensku k vidění, zažití, ale i ochutnání. Průvodci výstavou byli Igráčci, kteří přiblížili naše prvenství z oblasti vynálezů, módy, gastronomie apod. Doplňkem hlavní expozice byla legendární stavebnice SEVA, kterou inženýr Šimr sestavil do modelů lidské kostry, Napoleona, Draculy, exotických zvířat, dopravních prostředků, kuchyňského náčiní, potravin apod.

Betlémy a dioráma Život Ježíše Krista

Betlémy a dioráma Život Ježíše Krista

Tradiční výstava betlémů představila historické i soudobé exponáty od nás i ze zahraničí. Výjimečným exponátem byl rozsáhlý ručně malovaný papírový betlém z roku 1933 od Jana Václavů. Exotické betlémy pocházely z Afriky a jižní či střední Ameriky. Exkluzivně jsme vystavili sbírku historických voskových Jezulátek. Součástí expozice byl tzv. celoroční či postní betlém = největší dioráma v ČR na téma život Ježíše Krista se 105 figurami.